Yeni Yazılar
el dokuma halı yıkama

El Dokuma Halı Yıkama

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halı yıkama aşamasına geçmeden önce isterseniz el dokuma halıları bir tanıyalım. El dokuma halılarının her biri el emeği göz nurudur. Çok zor şartlar altında günlerce usanmadan yorulmadan ilmek ilmek elle dokunan bu halıların hayatımızda önemli bir yeri vardır. Belki parayla ölçülmez ama yinede binlerce lira vererek aldığımız bu halılar da diğer halılar gibi zamanla kirlenmeye yüz tutarlar. Hiç kullanılmamış bile olsalar yinede zanalla bulundukları yerlerde duvarlarda toza kire karşı koyamadan görünümleri bozulabilir.  Özellikle de yapılışları itibari ile el dokuma halılar diğer halılardan farklı olarak  yıkama sırasında çok dikkatli davranılması gereken halılardır. Burada yıkama sırasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta el dokuma halı yıkama sırasında renklerin birbirlerine karışmasıdır. Bunun için el dokuma halı yıkama sırasında aşırı titiz davranılması ve bayaları çözecek kimyasal meddelerin kullanılmaması gerekir. Bu nedenle dir ki el dokuma halılarını herkes yıkayamaz. İşindu uzmanlaşmış Erdem Halı Yıkama özel el dokuma halı yıkama teknikleriyle halılarınızı özenle yıkamakta ve renk karışımlarına karşı, boya atmalarına karşı önlem almaktadır.

Halı yıkama, İstanbul genelinde verdiğimiz hizmet kategorisi olarak en önemli hizmetlerimizden birisidir. Halı yıkama konusunda en çok tercih edilen firma olarak binlerce tebrik mesajı alan firmayız. Halı yıkama konusunda tecrübemiz ve kalite anlayışımız yıllardan beri aynı olduğu için Erdem Halı Yıkama Fabrikası olarak İstanbul halkımızın gönlünde bir yer edinmiş bulunmaktayız. Özellikle şunu baştan belirtmek isteriz ki halılarınız bizimle güvende ve sağlıklı ortamlarda yıkanmaktadır. Farklı firmalar gibi halılarınız bekletme havuzlarında kalmadan her halı tek tek ayrı ayrı sularla yıkanmakta ve temizlenmektedir. Bekletme havuzları birkaç halının üst üste birikmesiyle daha çok zararlı hale gelmekte ve birer bakteri yuvasına dönüşmektedir. Bu yüzden biz bekletme havuzları değil de her halıyı ayrı temiz sularla yıkamakta ve temizlemekteyiz. Ücretsiz servislerimiz aracılığıyla adreslerinizden alınan halılarınız karışmaması için ayrı ayrı barkotlamış olarak fabrikaya getirilir. İlk önce kabaca üzerindeki tozlar, tüyler vb. maddelerden temizlenerek hav alma işlemine tabii tutulurlar. Son sistem tam otomatik hal yıkama makinalarında yıkanan halılar, halı sıkma makinalarıyla tamamen sudan arındırılarak sadece üzerindeki nemle kalır. Nemli halılar özel yapılmış halı askı aparatlarına yerleştirilerek kurmaya bırakılır. Halı kurutulan yerler toz. Duman, kötü hava vb. etkenlerden uzak özel olarak yapılmış odalardan oluşmaktadır. Bu kış aylarında bunlardan farklı olarak halı kurutma odalarında da aynı işlemi görürler.

El dokuma halılarının kalitesini ipliklerinin cinsi, düğüm sıklığı ve boyası belirler. El dokuma halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir. Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır. Kökboyası ve kimyasal boyalar. Kökboyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır, daha parlak bir görünüm verir. Her iki boyanın da kullanıldığı el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrübeli olunmazsa geri dönüşümü olmayan problemler çıkabilir. Bu sebeple el dokuma halılarınızı kesinlikle profesyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanızı tavsiye ediyoruz. El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur. Halılarınızı yıkatacağınız firma bu garantiyi size vermelidir. Biz detay halı yıkama olarak bu garantiyi veriyoruz. Ayrıca bu halıları evinizde silmekte oldukça risklidir.

About admin

Bunuda Oku

koltuk yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama Koltuk yıkama denilince evdeki; koltuk takımları, oturma grupları, kanepe, çekyat vb. mobilya eşyalarının …